LOADING

levent_songurYirmi yılı geride bıraktığım profesyonel fotoğrafçılık mesleğine, iletişim fakültesinde eğitimini aldığım foto-muhabirlik ile başladım.Uzun yıllar, portre ve seyahat fotoğrafçılığı üzerine yaptığım çalışmalardan sonra kendi stüdyomu kurarak “yapay ışık”ın yarattığı keskinlik ve mükemmellikte ürün ve stok fotoğraf çekimlerine başladım.

Teknik standartlarımı sürekli geliştirerek uluslararası çapta önde gelen stok fotoğraf ajansları ile çalışıyorum. Özellikle gıda ve mobilya sektöründe stüdyo çekimlerinin yanı sıra özel düzenleme ve dekorasyon gerektiren orta-büyük çaplı prodüksiyonlar üzerinde uzmanlaştım. Başta Ankara olmak üzere, ulusal ve uluslararası birçok markanın imaj ve katalog çekimlerini gerçekleştiriyorum.

Mesleğimde bir diğer uzmanlık kolum olan endüstriyel tesisler ve üretim süreçleri ile ilgili fotoğraf çekimlerinde; doğal ve yapay ışık kullanarak, fotoğrafın kullanım amacına göre, aktüel ve/veya kurgusal fotoğraflar üzerinde çalışıyorum.

Çekim süreçlerinin hızlı ve etkili sonuç verebilmesi için teknik ekipman ve yeni uygulamaları takip ederek, bu yenilikleri stüdyoma ve çalışmalarıma yansıtmaya gayret gösteriyorum. Çocuk, aile ve portre fotoğrafları üzerine, dünya trendlerini de takip ederek çalışmalar yapıyorum. Hiçbir zaman unutulmayacak olan çocukluk dönemine ait fotoğraflar ve çocuklara ait kişisel eşyaların sergilendiği “Evvel Zaman İçimde” adlı kişisel sergim 14- 23 Nisan 2012 tarihleri arasında Rahmi Koç Müzesi’nde yer aldı.

2019 yılında, macro iris fotoğrafçılığı tekniği üzerinde çalışarak  www.eyedphotos.com projesini hayata geçirdim.